Biżuteryjny trend – łańcuszki z medalikami

Jeszcze do niedawna medaliki z wizerunkami świętych kojarzyły się wyłącznie z prezentami na chrzest czy komunię. Obecnie jednak, tego typu biżuterię noszą największe gwiazdy z całego świata. Pierwszą osobą, która kilka lat temu zaczęła nosić kilka medalików na raz, była Kim Kardashian. Co warto wiedzieć na temat tego typu biżuterii?

Małe medaliki z aniołkami

Medalik srebrny - Aniołek

Medalik z aniołkiem

To jeden z najpopularniejszych modeli, który świetnie komponuje się w szczególności z delikatnymi łańcuszkami o splocie ankier lub singapur. Można go nosić zarówno solo, jak i z innymi medalikami, na przykład o prostokątnym kształcie. Często zestawia się go także z naszyjnikami z gładkimi blaszkami na długim łańcuszku lub krótkimi chokerami.

Duże medaliki z wizerunkami świętych

Medalik Św. Benedykt - Srebrny medalik

Medalik ze Świętym Benedyktem

Sporą popularnością cieszą się również masywne, owalne medaliki z wizerunkiem świętych lub Matki Boskiej. Najlepiej prezentują się na długim łańcuszku o neutralnym splocie. Taka biżuteria będzie pasować do każdej stylizacji – zarówno luźnej, codziennej, jak i wieczorowej.

Bogato zdobione medaliki

Medalik Matka Boska Częstochowska -srebrny, pozłacany.

Medalik z Matką Boską Częstochowską

Hitem są także medaliki o niebanalnym kształcie, ze zdobionymi elementami i ramkami oraz dodatkowymi złoceniami. By całość prezentowała się stylowo, zestawiać powinno się je ze stonowanymi naszyjnikami, jak gładka blaszka czy minimalistyczna celebrytka.

Prostokątne medaliki

Medalik srebrny Matka Boża Szkaplerzna i Jezus

Medalik Matka Boża Szkaplerzna i Jezus

Takie medaliki najlepiej będą prezentować się zestawione, na zasadzie kontrastu, z okrągłymi. By stworzyć efektowne, warstwowe ułożenie biżuterii, najlepiej nosić je na łańcuszkach różnej długości.

 

 

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w biżuteria, Prezent, prezent na komunię Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*