Biżuteria złota czyli Wszystkie odcienie złota

 Biżuteria złota czyli Wszystkie odcienie złota

Znudziło ci się już zwykłe złoto? A może nawet nie wiesz, że masz do wyboru nie tylko białe złoto i to „zwyczajne”? Wiedzę na temat biżuterii warto poszerzać choćby po to, żeby znaleźć takie dodatki, które zachwycą nie tylko nas, ale i całe otoczenie. Odkryj zatem wszystkie odcienie złota!

biżuteria zlota oraz jej wszystkie odmiany

Dziś na blogu modowym piszę o złotej biżuterii: o złocie żółtym oraz białym

Dobrze znane białe złoto i biżuteria z białym złotem

Wiele kobiet, które doceniają wartość złota, jednak nie przepadają za jego kolorem, decyduje się na białe złoto. Czym różni się od „tradycyjnego” złota? Powstaje ze stopów złota z niklem i cynkiem, czasami również srebrem lub palladem. Stąd właśnie jego barwa, nieco inna niż złota. Często biżuteria wykonana z białego złota wygląda jak biżuteria srebrna. Przyczyna jest prosta – aby uzyskać taki kolor złoto poddane zostało procesowi rodowania. Możesz zatem być wielbicielką srebrnej biżuterii, a jednocześnie nosić złoto. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku biżuterii ślubnej, obrączek lub pierścionka zaręczynowego. Co więcej –białe złoto nie uczula!

wisiorek złoty dla kobiet

Złote wisiorki dla kobiet nie uczulają ale są droższe od wisiorków srebrnych

Biżuteria złota: Szafiry i diamenty w towarzystwie 18 – karatowego białego złota

Biżuteria złota Dla zakochanych w różu

Coraz większą popularność zdobywa różowe złoto, początkowo wykorzystywane głównie w zegarkach. Obecnie podbija salony – kobiety noszą pierścionki, bransoletki i wiele innych dodatków wykonanych właśnie z różowego złota. Różowe złoto nie jest jednak niczym nowym, gdyż było doskonale znane wśród antycznych złotników, wykorzystywano je także w Rosji. Warto wiedzieć, że ten rodzaj złota jest złotem nie tylko z nazwy. Powstaje ze stopu złota ze srebrem oraz miedzią. Im mniej tej ostatniej, a więcej srebra, tym bardziej delikatny będzie różowy odcień biżuterii. Mniej srebra – więcej czerwieni.

bizuteria złota zółte złoto

Żółte złoto znane i popularne dla kochających biżuterię

Pierścionek z różowego złota

 

Niebieskie złoto i biżuteria z niego powstała – zaskoczona?

Niebieskie złoto to stosunkowo młody rodzaj tego szlachetnego kruszcu. Zostało stworzone i opatentowane dopiero w latach 80. XX wieku przez genewskiego jubilera Ludwika Mullera. Stop złota z żelazem i niklem zawdzięcza swoją niebieską barwę procesowi utleniania z użyciem podgrzewania, któremu zostaje poddany. Proste, aczkolwiek jest to najrzadszy rodzaj stopu złota. Brzmi kusząco, nieprawdaż?

Złoto na fioletowo

Istnieje także fioletowe złoto, które powstaje ze stopu złota i glinu (aluminium). Spotyka się je równie rzadko jak niebieskie złoto, wykorzystywane jest raczej do tworzenia specjalnej biżuterii, nie w celach masowych. Ma na to zapewne wpływ fakt, iż jest stosunkowo kruche w porównaniu z innymi rodzajami złota.

biżuteria złoto fioletowe

Unikalne kolekcje biżuterii ze złota fioletowego

Fioletowe złoto na wystawie biżuterii w Singapurze

Zielono mi…

Zielone złoto? Dlaczego nie! Jest stopem złota oraz próby 585 i 750 oraz srebra, które dają razem intrygującą zielono – żółtą barwę. Prezentuje się niezmiernie ciekawie w połączeniu
z tradycyjnym złotem oraz złotem różowym. Znane było już tysiące lat temu, a jednak nadal wiele kobiet nie pogardziłoby pięknym pierścionkiem z zielonego złota!

Czarny… jak złoto!

Choć może to wydać się niemalże nieprawdopodobne, to istnieje także czarne złoto. Można je uzyskać na kilka sposobów, m.in. poprzez dodanie węgla, rodu lub rutenu. Rzadko wykorzystuje się je w biżuterii, co nie znaczy, że należy je omijać. Często można spotkać je przy produkcji zegarków, ale pojawiają się też m.in. pierścionki wykonane z czarnego złota, które wyglądem mogą przypominać popularną obecnie biżuterię ceramiczną. Nie zapominajmy, że czerń zawsze jest w modzie!

czarne złoto biżuteria złota

Złota biżuteria z perłami czy cyrkoniami jest nam znana ale czy znasz czarną biżuterię złotą?

Napisano w biżuteria, Biżuteria złota Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*