Biżuteria z różowego złota

Różowego złota po raz pierwszy użyto w Rosji w XIX wieku przez jubilera Carla Faberge, twórcą słynnych na całym świecie jajek Faberge, wysadzanych klejnotami. W XX wieku znane już jako ,,rosyjskie złoto” gwałtownie wzrosło na popularności w trendach jubilerskich na całym świecie dzięki firmie Cartier. Różowe złoto nie jest substancją występującą w przyrodzie, a połączeniem stopów złota z innymi stopami metali. Wiele osób uważa go również za najbardziej romantyczny metal szlachetny ze względu na jego różowy kolor.

https://www.ankabizuteria.pl/

Co to jest różowe złoto i jak powstaje?

Różowe złoto to mieszanka klasycznego żółtego czystego złota 24 k i stopu miedzi. Dodatek miedzi pomaga wzmocnić różowe złoto i nadaje metalowi charakterystyczny różowy odcień, który tak pokochały kobiety na całym świecie. Im większa jest zawartość miedzi w mieszance, tym bardziej czerwone jest różowe złoto. Powszechną mieszanką lub stopem różowego złota jest 75% złota i 25% masy miedzi (18 k). Podobnie jak białe złoto, różowe złoto jest stopem, więc „czyste różowe złoto” nie istnieje w przypadku biżuterii.

Obłędne kolczyki srebrne z naturalnym bursztynem pozłacane różowym złotem

Kilka faktów na temat różowego złota

-Różowe złoto nie matowieje, jest także mniej podatne na uszkodzenia podczas codziennego noszenia niż żółte czy też białe złoto, dzięki wysokiej zawartości miedzi.
-Różowe złoto nie jest hipoalergiczne, więc w niektórych przypadkach może powodować reakcje alergiczne. Alergia na miedź wyklucza zakup biżuterii.
-Różowe złoto nie wymaga wiele konserwacji, aby zachować swój połysk.
-Różowe złoto uważane jest za najbardziej romantyczny metal.

Różowy odcień przyciąga wzrok, a jednocześnie jest nowoczesny i vintage. Dwa najpopularniejsze karaty dla różowego złota to 14-karatowe różowe złoto i 18-karatowe różowe złoto. Biżuteria z 18-karatowego różowego złota ma więcej żółtego złota i miedzi, co nadaje jej ciemniejszy kolor niż 14-karatowe różowe złoto, które ma mniej złota i mniej miedzi, co nadaje jej bardziej jasnoróżowy kolor.

Biżuteria z różowego złota

Dziś biżuteria z różowego złota jest uwielbiana za to, że doskonale pasuje do każdego odcienia skóry i jest powszechnie dostępna zarówno w pierścionkach zaręczynowych, jak i biżuterii. Delikatny kolor różowego złota sprawia, że ​​dobrze komponuje się z innymi rodzajami metali, a także z wieloma różnymi kolorami kamieni szlachetnych. Różowe złoto nadaje biżuterii subtelności, romantyzmu i elegancji. Kobiecy wygląd, wyrafinowany charakter i niepowtarzalna kolorystyka różowego złota odpowiadają różnym gustom i stylom.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*