Biżuteria srebrna z gliny

Biżuteria srebrna z gliny

Sama byłam na kursie trzy razy i jeszcze nie wyrzuciłem podsumowania na mojego bloga! Co jest takiego fascynującego w biżuterii? Być może ma to związek z tym, jak się czujesz.

Jak robi się srebrną biżuterię z gliny?

Glinka srebrna to piękny nowy materiał, który jest w pełni formowalny, podobnie jak glina. Możesz go dowolnie kształtować lub użyć form i narzędzi do teksturowania i ukształtowania go, a następnie wypalić w czyste srebro (99,9% czystego srebra). Wypalanie odbywa się w specjalistycznym piecu lub istnieją alternatywne techniki wypalania, które można wykonać samodzielnie w domu.

​Możesz nauczyć się technik w ciągu kilku godzin, a tego samego dnia przejść do projektowania i tworzenia biżuterii. Formy z gliny srebrnej bardzo przypominają znana dzeciom Play-Doh, więc jeśli dzieciom się udaje to Twój projekt też się uda, będzie wyglądał jeszcze lepiej w czystym srebrze. WSKAZÓWKA: najpierw ćwicz na Play-Doh, a nie na swojej srebrnej glinie! Po prostu będzie taniej

Pierwszego dnia zrób dwa wisiorki, a następnego trzy pierścionki. Wypoleruj je (maszynowo lub ręcznie), dodaj łańcuszki lub mocowania, biżuterię, perły i śliczne pudełko, a twoja wytrwałość będzie wynagrodzona. Tak było u mnie.

Srebrna glinka również występuje w uroczej paście, którą można pomalować na liściach i innych skarbach natury, aby idealnie je zachować w tym szlachetnym metalu. Niedawno BBC zaprezentowało srebrną glinę zamieniając paprocie i gałązki w piękną srebrną wspaniałość. Zrobiłam wisiorek z liścia trzeciego dnia kursu i teraz noszę go prawie codziennie na długim łańcuszku. Czuje się wspaniale, tak bardzo namacalnie.

Zastanawiasz się, jak wykorzystać glinkę srebrną?

Niezależnie od tego, czy chodzi o osobisty projekt, czy chcesz go wykorzystać w warsztacie, dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na naszym blogu. Tworzenie biżuterii ze srebrnej gliny jest dość proste, musisz tylko upewnić się, że masz odpowiednie narzędzia i sprzęt, aby zacząć! Odkryj wszystkie narzędzia i sprzęt, które polecamy poniżej.

Zestaw biżuterii srebrnej z gliny

Zanim nauczysz się używać glinki srebrnej w domu, ważne jest, aby mieć wszystkie odpowiednie narzędzia i sprzęt. Aby ułatwić pracę, przygotowaliśmy listę zestawów biżuterii ze srebrnej gliny. Oto, czego potrzebujesz:

Sztuka gliny srebrnej
Srebrny piec gliniany lub pochodnia ręczna
Podkładki szlifierskie
Balsam metalowo-glinowy
Mata z gliny metalowej
Narzędzie do igieł
Metalowy wałek gliniany
Blok lutowniczy
Szczotka mosiężna

Jak zrobić srebrną biżuterię z gliny

Na początek przeprowadzę Cię przez podstawy tworzenia biżuterii ze srebrnej gliny:

Spłaszczenie. Weź kulkę srebrnej gliny i umieść ją na macie roboczej. Używając metalowego wałka glinianego, walcuj glinę, aż będziesz zadowolony z poziomu grubości. Upewnij się, że układasz równą liczbę kart do gry po obu stronach gliny, aby uzyskać równą grubość na całej długości.

Wskazówka: użyj balsamu do borsuka na macie roboczej i wałku, aby uniknąć przyklejania się gliny.

Teksturowanie. Jeśli chcesz dodać teksturę do swojego projektu, umieść teksturowany arkusz lub obiekt, którego używasz pod gliną i delikatnie przeturlaj w jednym kierunku, aby wrażenie było wyraźne.
Ciąć. Za pomocą igły lub noża do gliny wytnij glinę do pożądanego kształtu.
Wysuszenie. Pozostaw glinę do wyschnięcia na 10-20 minut przed rafinacją i wypalaniem.
Szlifowanie. Za pomocą padów szlifierskich zeszlifuj krawędzie gliny, aż będziesz zadowolony z rezultatu.
Wypalanie pochodnią. Upewniając się, że element jest całkowicie suchy, umieść projekt na bloku lutowniczym i upewnij się, że palnik nie jest pusty. Przyciemnij światła w pomieszczeniu, aby widzieć blask latarki i skierować ją pod kątem 45°, w odległości około 5 cm. Aby równomiernie podgrzać glinę, przesuwaj płomień wokół kawałka, aż zobaczysz dym i płomień, gdy spoiwo wypala się. Gdy glinka zaświeci się na kolor wiśniowo-czerwony, ustaw na opakowaniu minutnik na zalecany czas, a następnie pozostaw do ostygnięcia.
Wypalanie w piecu. Umieść swój projekt na siatkowej podporze lub półce pieca, a następnie ustaw odpowiednią temperaturę dla rodzaju srebrnej gliny i rozmiaru twojego kawałka. Po zakończeniu pozostaw do ostygnięcia.
Po upewnieniu się, że projekt jest całkowicie fajny, usuń wszelkie zgorzeliny za pomocą pędzla, aż będzie lśniący – i gotowe!

Idealnie, jeśli dopiero zaczynasz tworzyć biżuterię, glinka srebrna jest prosta w użyciu i pięknie misterna. Tak więc, jeśli zastanawiasz się, jak zrobić srebrną glinę biżuterię, skorzystaj z naszego poradnika, aby dowiedzieć się, jak możesz zrobić niektóre z naszych najlepszych pomysłów na biżuterię z gliny srebrnej.

Rzuć glinkę na płaską powierzchnię
2 Czystym palcem wbij w glinę biorąc pod uwagę, gdzie chcesz, aby był to Twój projekt
3 Delikatnie przesuwaj palcem z boku na bok aby upewnić się, że wszystkie odciski palców zostały odciśnięte;
4 Wytnij wzór, pozostaw do wyschnięcia a następnie rozpocznij proces wypalania
5 Po wypaleniu użyj mosiężnego pędzla a następnie wypolerować do końca

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*