Biżuteria mrokiem spowita

Kobieta i jej biżuteria jest tajemnicą… Dlaczego więc nie miałaby podkreślić swojej tajemniczości i mistyczności odpowiednią biżuterią? Nieprzemijającą od lat popularnością cieszą się różne odmiany stylu gotyckiego, motywy celtyckie, słowiańskie oraz biżuteria inspirowana średniowieczem oraz barokiem. Odłóż na chwilę na bok swoją ulubioną biżuterię celebrytek i stań się kimś zupełnie innym…

biżuteria czarna

czarna biżuteria damska

Biżuteria Gotycka elegancja

Większości z nas styl gotycki kojarzy się ze smutną, zbuntowaną nastolatką w glanach, dziwnych sukienkach i agresywnej biżuterii, ewentualnie z postaciami z „Rodziny Addamsów”. Cóż, tak też może wyglądać gotka. Jednak tuż obok powstały takie odmiany tego stylu, którymi nie pogardzi żadna wielbicielka oryginalnej biżuterii, zwłaszcza jeśli uwielbia gorsety, kołnierzyki, koronki, ażur, kamee oraz nawiązania do baroku lub okresu romantyzmu. Częste motywy to anioły lub same skrzydła anioła, krzyże, zdarzają się i czaszki. Warto też obalić powszechny stereotyp twierdzący, ze gotyk to tylko czerń. Nic bardziej mylnego – bez problemu spotka się także bordo, granaty i fiolety. Można zatem śmiało stwierdzić, iż ten styl to prawdziwe pole do popisu!

biżuteria styl gotycki

biżuteria z rodziny adamsów gotycka biżuteria

 

Biżuteria Celtycka tajemnica ukryta w splocie

Ludy celtyckie zamieszkujące tereny obecnej Irlandii oraz Wielkiej Brytanii ponad wszystko ceniły naturę i starały się żyć zgodnie z jej prawami. Czczono słońce i wodę, wielu przedmiotom i miejscom przypisywano szczególne znaczenie. Nie powinno więc nikogo dziwić, iż również tworzona przez Celtów biżuteria miała zawsze jakiś cel. Przeważnie noszono amulety, które miały chronić przed złymi mocami, popularnym motywem jest też tzw. krzyż celtycki. Biżuterię stylizowaną na celtycką łatwo rozpoznać ze względu na charakterystyczny splot funkcjonujący w świecie jubilerów jako splot celtycki. A Ty przed czym chcesz się ochronić?

biżuteria naszyjnik celtycki

biżuteria styl celtycki do dziś jest inspiracją projektantów biżuterii srebrnej

 

Kobieta Wikinga i biżuteria jaką nosiła

Nie ma co ukrywać, Wikingowie powrócili do łask. Spore grono osób ogląda popularny obecnie serial „Wikingowie”, a i mężczyźni z brodą, której nie powstydziłby się żaden z przedstawicieli ludów dawniej zamieszkujących Skandynawię, święcą trumfy na salonach. Jaką zatem nosić biżuterię, aby choć nieco nawiązać do Wikingów? Z pewnością możemy tutaj zaliczyć wszelkiego rodzaju młoty Thora, skórzane, sznurkowe bransoletki, motywy wilka oraz słynne talizmany runiczne, które miały chronić przed złymi mocami.

Średniowieczna dama dworu czy barokowa księżniczka odczytana z biżuterii?

Średniowiecze nie bez powodu nazywane było okresem ciemności i mroku… Był to czas pełen tajemnic i do dziś nierozwiązanych zagadek. Dlatego też właśnie z tej epoki pochodzi sporo inspiracji dla twórców biżuterii z duszą. Takiej, która ma intrygować. Mroczną, lecz pełną przepychu biżuterię znajdziemy również w epoce baroku. Fantazyjne zdobienia, motywy roślin i zwierząt, groźne baśnie… Czy znajdziesz coś dla siebie?

Biżuteria barokowa oraz średniowieczna

Biżuteria średniowieczna a nowe oryginalne projekty kolekcji biżuterii

Niezależnie od tego, czy jesteś fanką mrocznych klimatów czy też wolisz minimalizm srebrnej biżuterii w postaci delikatnej zawieszki, warto czasami zmienić nieco swój wygląd, zaskoczyć otoczenie. To pomaga oderwać się od codzienności, łatwiej wtedy zapomnieć o obowiązkach i problemach. Nie zdziw się, jeśli uda Ci się odkryć taką cząstkę swojej osobowości, która dotąd była w Tobie głęboko ukryta…

Napisano w Bal i bizuteria, wygląd Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*