Biżuteria handmade – przygoda na całe życie

Myślałby kto, że biżuteria handmade to nowy trend… Ależ skąd! Najstarsza biżuteria na świecie pochodzi z przed ponad 20 000 lat. I z pewnością była rodzajem biżuterii handmade, czyli ręcznie robionej. Od tysięcy lat kobiety i mężczyźni na całym świecie poświęcają swój wolny czas na wykonywanie niepowtarzalnych ozdób. Czy wiesz jednak o tym, że inspirację możesz znaleźć nawet we własnej szufladzie?

Biżuteria Handmade z szuflady

Aby stworzyć oryginalną biżuterię nie musisz wydawać fortuny. Naprawdę, wystarczy jedynie przejrzeć szafki i szuflady. Jedną z modnych technik jest wykonywanie biżuterii z guzików, zwłaszcza tych ozdobnych. Pomyśl o tych wszystkich pojedynczych sztukach zalegających na dnie szuflady…

biżuteria hand made

Biżuteria ręcznie wykonana bransoletka

A skoro mowa już o tym, co zalega nam w różnych zakątkach domu, to z pewnością warto wspomnieć o biżuterii wykonywanej ze słomek lub agrafek. Jeśli dodamy do tego nieco koralików i trochę sprayu, to możemy uzyskać naprawdę zaskakujący efekt. Nie wierzycie? Przyjrzyjcie się tej bransoletce wykonanej właśnie przy użyciu zwykłych biurowych agrafek i garści koralików:

Biżuteria bransoletka hand made

Ręcznie wykonana bransoletka

 

Sznurki, paski i rzemyki – biżuteryjny fryzjer i krawcowa

Wiele z nas lubi biżuterię z naturalnych materiałów. Jeśli chcesz wykonać ją sama, to warto zainteresować się wykorzystaniem sznurków, pasków, wstążek i rzemyków. Wystarczy nauczyć się kilku podstawowych splotów, aby zacząć tworzyć bardzo oryginalną biżuterię. Można zacząć np. od dobrze znanych większości splotów warkoczowych. Gdy nabierze się już nieco wprawy, to warto spróbować zainteresować się sutaszem, czyli zszywaniem sznurków za pomocą igły (najlepiej tej do haftu koralikowego, bo jest cieńsza) i różnokolorowych sznurków, od których to właśnie wzięła nazwę ta technika. Efekt? Powalający, zwłaszcza jeśli wykorzysta się również kamienie, koraliki i inne dodatki. Któż nie chciałby mieć np. pięknego kompletu z sutaszu?

Ręcznie wykonana biżuteria satusz

Biżuteria hand made z satuszu

 

Co w kuchni piszczy?

Także kuchnia może stać się źródłem inspiracji dla wielbicielek ręcznie robionej biżuterii. Coraz więcej bowiem słyszy się o ozdobach wykonywanych ze sztućców – widelce i łyżki wiodą prym. Można stworzyć nowoczesną, lekko industrialną biżuterię, ale nikt nie broni nam wykorzystania pięknie stylizowanej biżuterii. Zanim jednak zaczniemy tworzyć, warto zapoznać się z blogami lub filmikami osób, które doradzą nam, co jest potrzebne do wytwarzania takiej biżuterii.

Nie tylko sztućce, ale i sam piekarnik może przydać nam się przy produkcji biżuterii. I nie, to nie jest żart. Kojarzycie może modeliną, którą tak uwielbiają niemalże wszystkie dzieci? Teraz znalazła zastosowanie w modzie. Wystarczy nieco się nią pobawić, stworzyć wymyślne kształty, a następnie włożyć na określony czas do piekarnika. I voilà! Zawieszka w kształcie tortu, kota lub nawet literki. Podobno można nawet zakupić specjalne foremki do tworzenia określonych, oryginalnych kształtów. Nikt też nie zabrania pomalowania swojego dzieła. Ta propozycja z pewnością spodoba się wszystkim paniom z zamiłowaniem do zabawnej i kolorowej biżuterii z charakterem.

Ręcznie zrobiona bransoletka srebrna

Hand made bransoletka srebrna

Apetyczna biżuteria, nieprawdaż?

biżuteria damska ręcznie robiona

ręcznie wykoanany naszyjnik damski

Niech Internet inspiracją Ci będzie!

Najlepszym źródłem informacji i wiedzy w przypadku ręcznie robionej biżuterii z pewnością jest Internet. Możesz znaleźć tam tysiące porad, filmików oraz blogów dotyczących własnoręcznie wykonywanej biżuterii. Bardzo często krok po kroku, z wszelkimi niezbędnymi szczegółami. Wiele autorek, dla których handmade stał się nie tylko pasją, ale i formą zarobku, z chęcią odpowiada na pytania osób zainteresowanych różnymi technikami. Na dodatek, materiały, narzędzia, zapasowe koraliki, guziki i inne rzeczy niezbędne do stworzenia własnej biżuterii handmade można znaleźć w licznych sklepach internetowych. Zatem – do dzieła!

Napisano w Szafa kobiety, zakupy internetowe Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*