5 praktycznych wskazówek, jak wybrać srebrny łańcuszek damski

Jeśli ma prezentować się naprawdę pięknie, jego wybór musi być przemyślany – idealny srebrny łańcuszek damski ma odpowiednią długość, pożądany splot i wygodne zapięcie. Przeczytaj i zobacz, jak zdecydować, który z dostępnych w ofercie modeli będzie odpowiedni dla Ciebie.

Kiedy warto wybrać srebrny łańcuszek?

Srebrny łańcuszek to jeden z najpopularniejszych elementów biżuterii dla niej i dla niego. Zależnie od tego, na jaki model się zdecydujesz, łańcuszek może być noszony jako samodzielna ozdoba lub w towarzystwie pasującej zawieszki. Ten element biżuterii warto także rozważyć w kategorii prezentu.

Jak wybrać srebrny łańcuszek? Kieruj się tymi wskazówkami

Bez względu na to, czy wybierasz srebrny łańcuszek dla siebie, czy zdecydowałeś się podarować go bliskiej Ci osobie, musisz wiedzieć, jak wybrać odpowiednio funkcjonalny i zarazem – efektowny model. Poniżej znajdziesz pięć praktycznych wskazówek, dzięki którym zyskasz pewność podjętej decyzji.

1. Jak wybrać srebrny łańcuszek? Ze względu na rodzaj splotu

Pierwszym i jednym z ważniejszych kryteriów wyboru srebrnego łańcuszka powinien być rodzaj splotu. Od tego, na jaki się zdecydujesz, będzie zależało przeznaczenie biżuterii – niektóre bowiem są odpowiednie do noszenia jako samodzielna ozdoba, inne znacznie lepiej prezentują się w towarzystwie dopasowanej zawieszki. Wśród najpopularniejszych splotów warto wymienić:

łańcuszek pancerka

– klasyczną pancerkę (chętnie wybieraną również przez mężczyzn), charakteryzującą się sprasowanymi ogniwami z oszlifowanymi brzegami. Pancerka najlepiej prezentuje się jako samodzielna ozdoba, niemniej niektórzy (z powodzeniem) łączą ją z medalikami. 

– ponadczasową żyłkę (linkę), która idealnie sprawdza się, jako baza do zawieszek o bardziej i mniej eleganckim charakterze. Co ciekawe, żyłkę możesz wykorzystać również w stylizacjach wieczorowych, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na model pozłacany.

– splot ankier, charakteryzujący się prostą konstrukcją i brakiem zdobień. Wśród dostępnych wariantów bez trudu znajdziesz modele, które nie mają regularnego kształtu. Taki łańcuszek warto nosić samodzielnie, uzupełniając takimi elementami biżuterii, jak kolczyki, pierścionek lub bransoleta.

2. Jak wybrać srebrny łańcuszek? Ze względu na długość

Odpowiednia długość srebrnego łańcuszka jest bardzo ważna – dobrze dopasowana biżuteria pięknie uzupełnia stylizację i zapewnia komfort. Najkrótsze damskie łańcuszki mogą mieć zaledwie 20 cm długości (w przypadku modeli męskich – 50 cm), najdłuższe zaś – nawet 75 cm.

Paniom, które głębokie dekolty, poleca się nieco krótszą biżuterię – dzięki temu łańcuszek lub zawieszka (jeśli się na nią zdecydują) będą kończyły się na wysokości pozwalającej wyeksponować dekolt. Długie łańcuszki warto łączyć np. z golfami.

3. Jak wybrać łańcuszek? Ze względu na kolor

łańcuszki damskie

Łańcuszki damskie są dostępne w dwóch podstawowych wariantach kolorystycznych – obok klasycznych srebrnych modeli pojawiają się również te pozłacane. Wybierając konkretną propozycję, warto wziąć pod uwagę to, w jakiej gamie odcieni są utrzymane posiadane już dodatki. To ważne, zwłaszcza że srebrne łańcuszki, klasyczne i pozłacane, mogą być noszone samodzielnie lub w towarzystwie innych elementów biżuterii.

4. Jak wybrać srebrny łańcuszek? Ze względu na okazję

srebrny łańcuszek do wisiorków z markazytami

Srebrny łańcuszek może uzupełniać niemal każdą stylizację. Odpowiednio wybrany, będzie dobrym wyborem nie tylko na co dzień – klasyczną żyłkę założysz do zestawu casualowego, pancerkę – sportowego, a bardziej efektowny, srebrny łańcuszek do wisiorków z markazytami sprawdzi się w towarzystwie kreacji wieczorowych. 

5. Jak wybrać łańcuszek srebrny? Ze względu na możliwość noszenia z zawieszką

Fakt, czy konkretny łańcuszek jest odpowiedni do noszenia z zawieszką, czy nie, jest bardzo istotny. Chociaż niemal każdy splot nadaje się to tego, by łączyć go z dodatkową ozdobą, zdarza się, że niektóre zdecydowanie lepiej prezentują się solo – tak jest np. w przypadku popularnej pancerki, jednak tylko wówczas, gdy wybiorą ją panie. Panowie wciąż mogą zdecydować się na niewielki medalik.

Napisano w Bez kategorii
One comment on “5 praktycznych wskazówek, jak wybrać srebrny łańcuszek damski
  1. Paulina pisze:

    Dodam, że głównie należy uważać na wielkość zapięcia łańcuszka tak aby można przewlec go przez ucho zawieszki. Sama kupiłam kiedyś piękną zawieszkę i śliczny łańcuszek i nie dało się ich połączyć. Pozostałe porady są bardzo trafne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*