5 alternatyw dla trwałej zmiany rozmiaru cennych pierścionków.

To, że twój pierścionek nie pasuje, nie oznacza, że powinieneś zmienić rozmiar. Najpierw porozmawiaj ze swoim jubilerem na miejscu i sprawdź, czy istnieje powód, dla którego pierścionek jest źle dopasowany, zanim dokonasz trwałych zmian w biżuterii. Jeśli tak nie jest, może warto zrobić trochę badań i spojrzeć na inne opcje, które są dostępne.

Oto nasze 5 najlepszych opcji dla nietrwałej zmiany rozmiaru pierścionka.

Permanentna regulacja rozmiaru pierścionka jest idealną i najbezpieczniejszą opcją dopasowania rozmiaru pierścionka i ogólnego komfortu, ale czasami zmiana rozmiaru pierścionka nie jest dobrym pomysłem. Idealnie jeden pierścień powinien być trwale zmniejszony tylko raz, ponieważ procedura może spowodować osłabienie trzonu. Ale co, jeśli twój pierścionek jest pamiątką, którą chcesz przekazać następnemu pokoleniu? Być może tracisz na wadze lub masz ręce, które puchną pod wpływem ciepła lub zimna i nie chcesz zmieniać rozmiaru pierścionka na stałe. Może twoje kostki są większe niż miejsce na palcu, w którym znajduje się pierścień, a może pierścień przechodzi przez kostki tylko po to, aby się obrócić lub poruszyć palcem.

Opcja rozmiaru pierścionka 1 – Zaklejanie koralików

Koraliki zaklejające są świetną alternatywą do zmniejszania rozmiaru pierścionka lub zapobiegania obracaniu się lub skręcaniu na palcu przy najmniejszym uderzeniu w pierścionek.

Koraliki zaklejające to okrągłe kulki z metali szlachetnych, które są dodawane do wnętrza pierścionka, aby zmniejszyć wewnętrzny obwód lub rozmiar. Dodawanie koralików zaklejających do pierścionka jest bardzo prostym procesem: jubiler po prostu lutuje dwa małe metalowe koraliki po wewnętrznej stronie obrączki. Jest to świetny sposób na trzymanie pierścionka w pozycji pionowej na palcu i może pomóc w uzyskaniu mniejszego pierścionka na knykciach.

Ponieważ koraliki do zaklejania są półtrwałym rozwiązaniem, które może zostać usunięte przez jubilera w razie potrzeby bez widocznego wpływu na pierścionek, jest to świetna opcja dla pierścionków antycznych i rodzinnych, ponieważ nie zmienia integralności pierścionka.

Opcja rozmiaru pierścionka 2 — plastikowe regulatory rozmiaru

Regulatory to w zasadzie plastikowa cewka lub klin, który po prostu przyczepia się do dolnej części trzonu.
Plastikowe regulatory rozmiaru pierścienia są doskonałym tymczasowym i ekonomicznym rozwiązaniem zmniejszania rozmiaru pierścienia. Regulatory to w zasadzie plastikowa cewka lub klin, który po prostu mocuje się do dolnej części trzonu.

Ta opcja jest idealna dla osób, które są podatne na wahania rozmiaru palców, sprawi, że pierścionek będzie tymczasowo dopasowany, dopóki palce nie powrócą do normalnego rozmiaru. Ze względu na to, jak łatwe są do zdobycia i użytkowania, są doskonałym wyborem do krótkotrwałej i nietrwałej regulacji rozmiaru pierścionka. Jeśli zdecydujesz się na użycie plastikowych regulatorów rozmiaru, pamiętaj, aby zawsze sprawdzać i wymieniać pierścienie regulacyjne raz na jakiś czas. Jeśli plastik jest luźny lub łatwo przesuwa się wokół pierścienia, nadszedł czas, aby go natychmiast wymienić.

Opcja rozmiaru pierścienia 3: wkładka sprężynowa

Wkładki sprężynowe są szczególnie dobrą alternatywą dla osób z dużymi kostkami.

Wkładka sprężynowa to cienka metalowa opaska przymocowana do wewnętrznej strony pierścienia, która spłaszcza się podczas zakładania pierścienia i wraca na swoje miejsce po przejściu przez knykcie. Wkładka sprężynowa jest szczególnie dobrą alternatywą dla osób z dużymi kostkami .

Ta opcja wymagałaby doświadczonego jubilera, chociaż może to być wygodniejsza alternatywa niż koraliki do zaklejania, a także łatwiejsza do założenia.

Wkładka sprężynowa może zmienić rozmiar pierścionka nawet o jeden pełny rozmiar, dając większą elastyczność niż zaklejanie koralików. Ponownie, ponieważ nie wymaga cięcia opaski pierścionka, zachowuje integralność i wytrzymałość metalu, ale zapewnia większy komfort i lepsze dopasowanie niż pierścionek bez niego.

Opcja rozmiaru pierścionka 4 Składany pasek rozmiaru

To świetna opcja na zmniejszenie rozmiaru pierścionka bez trwałej zmiany rozmiaru obrączki.

Urządzenie składane to po prostu mały metalowy pręt przylutowany do dolnej części pierścienia, aby dobrze pasował. Jest to również łatwe rozwiązanie dla jubilerów i może być wygodniejsze niż niektóre inne opcje.

Pasek składany to pasek na zawiasach, który jest przylutowany do dolnej części pierścienia, aby zmniejszyć jego rozmiar. Zasadniczo otwierasz pasek, zakładasz pierścień i klikasz pasek z powrotem na miejsce. Te paski do zaklejania są zwykle wygodniejsze niż zaklejanie koralików i w większości przypadków mogą zmniejszyć rozmiar pierścionka nawet o dwa rozmiary.

Opcja rozmiaru pierścienia 5 — silikon spożywczy

Jeśli jesteś osobą kreatywną, używając silikonu spożywczego to kolejna świetna opcja, aby stworzyć własne, domowe idealne dopasowanie. Wymaga to nieco więcej kunsztu i umiejętności niż inne opcje, ale daje świetnie wyglądające i efektywne rezultaty. Mówiąc prościej, nakładasz odpowiednią ilość silikonu na wewnętrzną stronę pierścionka, aby dopasować go do rozmiaru palca. Wygląda to lepiej niż plastikowe regulatory pierścieni i ma tę dodatkową zaletę, że można je łatwo oderwać od pierścienia. Dodałbym tylko uwagę ostrożności przy tej opcji, jeśli twój pierścionek ma specjalne wykończenia, takie jak oksydowane lub dekoracyjne powłoki, rozsądnie może być najpierw przetestować tę metodę na dyskretnym miejscu, aby upewnić się, że nie powoduje uszkodzeń.

Opcja 6 trwałej zmiany rozmiaru Uwaga – Kolega na palec

Palec na palec to stosunkowo nowy sposób zmiany rozmiaru pierścionka.

To kolejna stała opcja. Jeśli rozmiar pierścionka jest dla Ciebie idealny, ale trudno go założyć lub zdjąć z powodu dużych kostek, najlepszym rozwiązaniem może być „kolega na palec”.

Jubiler usuwa cały pierścień i zastępuje go trzonkiem. Daje to możliwość otwierania i zamykania pierścionka w dolnej części opaski, co ułatwia zakładanie i zdejmowanie na palcu. Nie wszyscy jubilerzy mogą zapewnić tę opcję, jest to bardzo trudny proces, który wymaga doświadczonego jubilera, a ze względu na wymaganą ilość pracy i umiejętności jest to kosztowna alternatywa.

Są to świetne alternatywy do rozważenia, gdy profesjonalna zmiana rozmiaru pierścionka nie jest opcją lub jeśli nie chcesz na stałe zmieniać rozmiaru pierścionka.

Końcowe przemyślenia

Większość doświadczonych i kompetentnych niezależnych jubilerów chętnie omawia alternatywy zmiany rozmiaru pierścionków. Mogą udzielić informacji o tym, jak dokręcić pierścionek, jak radzić sobie z większymi kostkami i jakie masz opcje, jeśli chodzi o alternatywy zmiany rozmiaru. Przeprowadź dogłębną dyskusję z zaufanym jubilerem. Skorzystaj z ich wiedzy, aby pomóc Ci rozważyć zalety i wady każdego alternatywnego wyboru, przedstawić rekomendacje i doradzić, która opcja będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Chociaż lepsze dopasowanie pierścionka jest absolutnie ważne, ważne jest również, aby nadal podobał ci się wygląd pierścionka po zmianie rozmiaru. Poproś lokalnego niezależnego jubilera, aby zobaczył pierścionki z tymi alternatywnymi rozmiarami, abyś mógł zapoznać się z wyglądem i stylem różnych opcji, aby zobaczyć, które najlepiej pasują do Ciebie i Twojego stylu życia.

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie naszego najnowszego posta i że dało Ci trochę do myślenia o dostępnych alternatywach dopasowania pierścionka.

Napisano w Poradnik
One comment on “5 alternatyw dla trwałej zmiany rozmiaru cennych pierścionków.
  1. Ilona pisze:

    A ja myślałam , że jedyną opcją zmiany rozmiaru pierścionka jest jego zmniejszenie u jubilera i że tylko na stałe można zmienić jego rozmiar. Wiecie może gdzie znajdę takie gadżety do tymczasowej zmiany rozmiaru pierścionka ? Mam srebrny pierścionek z unikalnym kamieniem osadzonym na stałe który jest mi o dwa rozmiary za duży. Koszt zmniejszenia jest duży ale jest większe ryzyko, że podczas zmniejszania kamień zmieni barwę pod wpływem wysokiej temperatury. Przy okazji: bardzo pomocny ten artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*